Croatia je poražena u Biogradu 2:0, ali su unatoč porazu kolo prije kraja postali prvaci zahvaljujući porazu Splita i što nisu izgubili više od 4 razlike od Primorca, piše Dalmacija News.

Junak je u Sinju razbio momčad Splita s 4:0, potpuno zaslužena pobjeda Junaka koji je više želio pobjedu koja im je značila ostanak u ligi. Sinjani su odigrali najbolju utakmicu sezone, ali čeka ih još teških 90 minuta i osluškivanje ostalih rezultata Druge i Treće lige.

Imotski je pobjedio Val 1:0 i tako goste iz Kaštel Starog poslao u ŽNL. Pobjednički pogodak postigao je Roko Puljiz u 91. minuti susreta. Zadar je na domaćem terenu nastavio sa uvjerljivim predstavama, sedmicu je dobio Kamen iz Ivanbegovine. Posebno raspoložen je bio Vinko Petković s četiri pogotka koji je tako preuzeo čelno mjesto na ljestvici strijelaca.

U Neretvanskom derbiju, Jadran je minimalno (1:0) slavio protiv Neretvanca i tako ih ostavio u neizvjesnosti uoči zadnjeg kola. U odličnoj utakmici punoj preokreta, Zagora je s 4:3 bila bolja od Hrvaca i tako osigurala ostanak u ligi.

Iznenađenje se dogodilo u Baškoj Vodi, GOŠK je pobjedio Uraniu 1:0 i tako srušio njihov dugi niz neporaženosti na domaćem terenu. Očekivano, Zmaj i Primorac su u Blatu odigrali efikasnu utakmicu. Zmajevi su slavili 3:2, a centralna figura susreta je bio Toni Ivanišević s tri pogotka, dva je postigao za Zmaj, jednog za goste.

Rezultati 29. kola

Primorac BNM – Croatia 2:0 (Majić 61′, Bubnjar 90’+2)
Junak – Split 4:0 (Vukušić 42′, 69′, Marunica 50′, Vuleta 59′)
Imotski – Val 1:0 (Puljiz 90’+1)
Zadar – Kamen 7:0 (Repić 8′, Petković¸14′, 33′, 45′, 70′ Jurić 51′, Smokrović 61′)
Jadran LP – Neretvanac 1:0 (Romić 18′)
Zagora – Hrvace 4:3 (Pleština 28′, Pezo 40′, Vučemilović-Alegić 75′, Sablić 78′ // Živaljić 12′, Božina 55′, Ljubas 61′)
Urania – GOŠK 0:1 (Čeko 15′)
Zmaj – Primorac 3:2 (Vrkić 41′, Ivanišević 44′, 79′ // Ivanišević 10′-ag, Vidović 44′)