Odigrano je svih osam susreta 28. kola 3.HNL jug. Ljepotica kola odigrana je u Opuzenu gdje je Neretvanac sa 4:3 bio bolji od vodeće Croatije. Gosti su šokirali Podvornicu i već u desetoj minuti imali vodstvo od 2:0. Ubrzo je Plava makinja smanjila rezultat, ali nakon toga opet šok za domaću momčad – kazneni udarac za goste. Srećom po Opuzence na njihovim vratima je Josip Ljubičić koji je obranio udarac s bijele točke. Juričić potom izjednačuje rezultat a Vasilj u drugom dijelu dovodi Plave u vodstvo. Nije dugo trajalo slavlje u Opuzenu, Karoglan je izjednačio na 3:3 u 64. minuti piše Dalmacija News. Petnaest minuta prije kraja pobjedu je, iz kaznenog udarca, Plavima donio njihov Superman Stanislav Vasilj.

U derbiju Imotske krajine Kamen je s 3:1 bio bolji od susjeda iz Imotskog i tako čini se ovjerio svoj ostanak u društvu trećeligaša. Val je uvjerljivo slavio (3:0) protiv Zmaja iz Blata i tako ostao u igri za ostanak u ligi. Hrvace i Urania podjelili su bodove (1:1) u jednom zanimljivom susretu koji su domaćini završili s dva igrača manje.

Rezultati:
Neretvanac – Croatia 4:3 (Vukoja 15′, Juričić 27′, Vasilj 59′, 75′-11m // Mrkonjić 8′, Stipić 10′, Karoglan 64′)
GOŠK – Zadar 0:0
Split – Primorac BNM 1:0 (Varea 90′-11m)
Kamen – Imotski 3:1 (B.Kujundžić 15′, Mandarić 30′, Vuksan 35′ // Tuta 11′)
Val – BŠK Zmaj 3:0 (Melvan 24′ Šešlija 51′-ag, Perković 70′)
Jadran LP – Zagora 3:0