Napadački su izuzetno raspoloženi u 27. kolu Treće HNL – Jug bili nogometaši Zagore koji su na domaćem terenu u Unešiću pobijedili Neretvanac 7:1. Po dva su gola postigli Vuković i Vučemilović-Alegić, dok su još po jednom suparničku obranu “lomili” Slugan, Ćaleta i Bitunjac.

Zadar je kao domaćin bio bolji od Hrvaca 3:0. Prvo su pogađali Čubrilo i Župan, a potom je autogolom Ajduković postavio konačnih 3:0.

U dvoboju dva Primorca bolji je bio domaćin, onaj iz Biograda na Moru. Završilo je 4:0, a pogotke su postigli Majić (dva) te po jedan Lazarevski i Bubnjar, piše HNTV.

Derbi susret 27. kola Treće HNL – Jug nije iznjedrio pobjednika. U Zmijavcima je vodeća Croatia odigrala 1:1 protiv Splita, kandidata za ulazak u Drugu ligu.

Tomislav Mrkonjić je u 35. minuti realizirao jedanaesterac za 1:0 domaćina, no Jure Gale je nakon točno sat vremena igre izjednačio i postavio konačnih 1:1.

S istih 1:1 završio je ogled Uranije i Jadrana iz Ploča, a domaćin je sretno došao do boda golom Bauka u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Zmaj je u Blatu s minimalnih 1:0 svladao Kamen (strijelac Vrkić). Golova nije bilo u dvoboju Imotskog i dubrovačkog GOŠK-a.

Treća HNL – Jug, 27. kolo: Zmaj Blato – Kamen 1:0 (Vrkić 62.), Urania – Jadran Ploče 1:1 (Bauk 90.+2/Šutalo 45.), Croatia – Split 1:1 (Mrkonjić 35.-11m/Gale 60.), Imotski – GOŠK Dubrovnik 1919 0:0, Zagora – Neretvanac 7:1 (Vuković 10., 24., Slugan 28., Vučemilović-Alegić 45., 46., Ćaleta 85., Bitunjac 87./Vasilj 60.), Zadar – Hrvace 3:0 (Čubrilo 16., Župan 62./Ajduković 76.-ag), Junak – Val 4:0 (Andrić 29., Barać 80., Bitunjac 89./Barišić 61.-ag), Primorac Biograd – Primorac Stobreč 4:0 (Majić 72., 79., Lazarevski 77., Bubnjar 90.+1)

Redoslijed: 1. Croatia 55, 2. Primorac Biograd 49, 3. Zadar 47, 4. Split 47, 5. Jadran Ploče 42, 6. Urania 41, 7. Hrvace 38, 8. Primorac Stobreč 37…