Može Manchester City sa svojom superofenzivnom šestorkom loviti tri gola deficita, ali s ovom obranom ne može ne primiti još pokoji pogodak. Dovoljno da Liverpool pobijedi Građane i na Etihadu, i to preokretom u drugom poluvremenu – 2:1.

Tako Redsi s ukupnih 5:1 idu u polufinale Lige prvaka. Na kraju potpuno zasluženo, iako su u jednom trenutku živjeli opasno.

Pep Guardiola večeras je na teren izveo možda i najčudniji sastav ikada, ali s jasnim ciljem. Šest ofenzivaca, samo trojica braniča i jedan zadnji vezni. Cilj je bio jasan – napadati, napadati i samo napadati. Isplatilo se nakon samo 116 sekundi. Van Dijk je bespotrebno tražio prekršaj, nije ga dobio, Sterling i Gabriel Jesus sjajno su kombinirali i Brazilac je poentirao, piše Sport Arena.

Idealan početak za Manchester City i noćna mora za Redse koji poslije toga neko vrijeme nisu mogli doći k sebi i panično su se branili od Cityjeve stihijske opsade. Domaćin će imati što za reći nakon ispadanja i na glavnog arbitra Mateua Lahoza iz Španjolske. Dva puta tražili su penal pri vodstvu 1:0. Prvi put poslije igranja rukom Robertsona, drugi poslije starta istog igrača na napadača Cityja. Čini se da je prvi put Lahoz mogao pokazati na bijelu točku.

Potom je Bernardo Silva uzdrmao stativu, Liverpool se jedva branio, gotovo bio već na koljenima, a onda su Građani i zatresli mrežu drugi put. Nakon pogreške Kariusa, Milner je nespretno reagirao ispred Sanea i pogodio vlastitu mrežu. Ali, Lahoz je poništio čist pogodak. Činilo se na prvu opravdano, Pep Guardiola je zbog protesta pobijesnio na sunarodnjaka koji ga je na poluvremenu isključio i poslao na tribine.

Pogledali smo snimku i zaključili da je Lahoz gadno pogriješio, a City se imao pravo na to itekako žaliti.

Kada je preživio prvo, Liverpool je puno bolje ušao u drugo poluvrijeme. Klopp je očigledno uspio trgnuti svoje preplašene pulene i rezultat toga bio je zgoditak čudesnog Mohameda Salaha. Sijevnula je kontra Redsa, Salah je proigrao Manea, ispred kojeg je intervenirao Ederson, ali lopta se odbila Egipćaninu u nogu, a on majstorski prebacio Brazilca i tu je bio kraj svim nadanjima Građana.

Čak ni oni nisu više mogli vjerovati u to da će uspjeti postići četiri zgoditka u pola sata. Potonuli su. I primili još jedan.

Otamendi je počastio Roberta Firmina amaterskom pogreškom u obrani, a ovaj je izašao pred Edersona i umjesto da nesebično doda Salahu na drugoj strani, majstorijom zavukao loptu u desni kut i od stative zatresao mrežu za konačnih 2:1 i kraj ovog dvomeča.

Kada podvučemo, ljutit će se domaći na Lahozovo suđenje, imaju i pravo, ali morat će pružiti ruku jer dalje ide bolji takmac u ovih 180 minuta. Jurgen Klopp potpuno je porazio Guardiolu u dvije utakmice, pokazao na sve njihove nedostatke i ono što im nedostaje da napadnu i europski vrh.

S ovakvim Mohamedom Salahom Liverpool može s pravom sanjati i o europskom naslovu. Egipćanin je dostigao brojku od 39 golova i 11 asistencija u sezoni i bacio sve navijače Redsa u trans.

Vrijedi napomenuti da je odličnih 90 minuta odigrao i naš Dejan Lovren koji je u nekoliko navrata sjajno zaustavio nalet furioznog domaćina u prvom dijelu.