Finale Hrvatskog kupa igrat će se 23. svibnja u Vinkovcima, a u borbi za Rabuzinovo sunce naći će se Dinamo i Hajduk nakon što su Modri danas na Maksimiru uz maksimalan sudački poguranac svladali hrvatskog prvaka – Rijeku.

Atomski nogomet gledali smo od samog početka susreta na Maksimiru. Već u trećoj minuti Dinamo je mgoao povesti; Olmo je izveo korner s lijeve strane, a Rrahmani u skoku nadvisio Župarića, no loptu je na putu do mreže zastavila – greda.

Rijeka je uzvratila gotovo istom mjerom. Paniku u domaćoj obrani stvorili su Heber i Leovac čiji snažan prizemni udarac uz nešto problema ipak kroti Zagorac. Već u šestoj minuti Sluga je stavljen na novu kušnju. Kombinirali su Soudani i Hajrović u polukontri, a Alžirac opasno tukao pokraj desne stative. Uslijedio je period nešto mirnije igre u kojem smo vidjeli jedan dalekometan, ali bezopasan pokušaj Grahovca, piše Sport Arena.

A onda je Dinamo poveo u 24. minuti. Dani Olmo je probio kroz sredinu, pa odigrao desno za Gavranovića, a ovaj poslao savršen ubačaj u peterac gdje natrčava Hajrović i vrlo lako matira Slugu za 1:0. Krivnju za pogodak snosi riječki kapetan Filip Bradarić koji je bh. reprezentativca pratio sa sredine igrališta, a onda ga neobjašnjivo ostavio na rubu svog kaznenog prostora.

Nastavilo se u vrlo visokom ritmu, ali bez previše pravih prigoda do kraja prvog poluvremena. Vrijedi izdvojiti pokušaj Soudanija glavom na ubačaj Borne Sose koji je otišao zamalo pokraj riječkih vrata nakon čega su Modri zasluženo otišli na odmor s golom prednosti.

Glavni sudac Mario Zebec bez zamjerke odradio je prvih 45 minuta, a onda početkom nastavka – uništio utakmicu, a ispostavit će se i prvi polufinalni susret Hrvatskog nogometnog kupa. Iz jedne bezazlene situacije poslao je na ranije tuširanje Filipa Bradarića. Naime, kapetan Rijeke bio je na sredini terena u duelu s domaćim stoperom Perićem, nije to izgledalo niti kao prekršaj, ali Zebec je tu vidio opasnu igru koju je okarakrerizirao drugim žutim, pa onda i isključujućim kartonom.

Nije to pokolebalo momčad Matjaža Keka, koja je postala još i agresivnija te u nekoliko navrata čak i ozbiljno ugrozila Dinamovu prednost. Puno problema modrima je radio Heber. Brazilski napadač oduzeo je jednu loptu neopreznom Rrahmaniju u 65. minuti, ali onda zakomplicirao situaciju pred vratima Dinama.

Novu pogrešku Zebec je napravio u 71. minuti i ponovno na štetu gostiju. Acosty je iskoristio nepažnju domaće obrane, sjurio se prema Zagorcu, a onda je na njega startao Stojanović. Pitanje je li to bilo u kaznenom prostoru ili možda vani, no svakako je bio prekršaj, a tu je Stojanović morao dobiti i drugi žuti karton. No, Zebec je ovoga puta malo korigirati svoj kriterij.

Dinamo je pitanje pobjednika ovog susreta i plasmana u finale Kupa riješio u 80. minuti. Ante Ćorić koji je netom ušao u igru dubinski je sjajno proigrao Soudanija, koji izlazi sam pred Slugu i u takvim situacijama Alžirac ne griješi – 2:0.

Samo minutu kasnije Ćorić postavlja konačnih 3:0. Stojanović je dugom loptom tražio desetku Modrih, a Ćorić u klizećem startu iz teške pozicije, te uz malo sreće, uspio nekako matirati Slugu.