Veliki derbi 27. kola HT Prve lige odigran na Poljudu između Hajduka i Rijeke završio je bez pobjednika – 1:1.

Rijeka je u Split došla po osvetu za poraz od Hajduka na Rujevici u jesenskom dijelu sezone i umalo dostigla svoj cilj. Imali su Riječani vodstvo na Poljudu nepunih 10 minuta nakon što je sjajnu akciju u tri poteza u pogodak pretvorio Antonio-Mirko Čolak.

No, u 62. minuti Raspopović je skrivio kazneni udarac nad Mađarom Gyurcsom, glavni arbitar Igor Pajač pokazao je na bijelu točku s koje je odgovornost preuzeo i uspješno do svog drugog pogotka u dresu Hajduka ove sezone stigao Mijo Caktaš, piše Arena Sport.

Pokazalo se to konačnim rezultatom jer mreže do kraja susreta ostale su mirovati, a prema prikazanom od obje momčadi remi i podjela bodova čini se najrealnijim ishodom.

Krenulo je zanimljvo od samog početka u Splitu i već u trećoj minuti Hajduk je prijetio riječkim vratima. Nakon ubačaja iz slobodnog udarca, Ismajili je pucao iz okreta,ali Sluga je bio na mjestu.

U 18. minuti sporna situacija u kaznenom prostoru Rijeke. Said je pao u duelu s Punčecom, bilo je vidljivog kontakta, no Pajač je odlučio ostati nijem, a mogao se oglasiti. Taktičko nadmetanje i šahovska partija trajala je gotovo tridesetak minuta, a onda su gledatelji konačno dobili i nešto uzbudljivijeg nogometa.

Prvu pravu prigodu Rijeka je imala u 28. minuti. Grahovac je ubacio iz slobodnog udarca, Heber pucao glavom, ali lopta je išla u ruke Letici. Vrlo blizu isključenja u 27. minuti bio je Ismajli koji je neoprezno startao na Pavičića. U tim trenucima već je imao žuti karton, ali Pajač mu je odlučio progledati kroz prste, iako je komotno mogao isključiti Hajdukovog braniča.

U 35. minuti ponovno je bilo opasno pred Letičinim vratima. Acosty se sjajno riješio pratnje dvojica igrača na desnom boku, ušao u kazneni prostor, ali dodavanje je osjetio Juranović i izbio loptu.

Željko Kopić nije se kockao i na poluvremenu odmah napravio izmjenu – u igri je bio Toma Bašić, a na tuširanju je ostao Ismajili, a Hajduk je odmah krenuo agresivno i napadački. I u 47. minuti imao veliku prigodu. Nakon gužve pred riječkim vratima i odbijene lopte Bašić je glavom gurnuo loptu pored Sluge, a ona je otišla u gol-aut.

A onda je Poljud doživio šok i Rijeka je stigla do vodstva. Igrala se 52. minuta kada je Acosty sjajno izbacio Pavičića u kazneni prostor domaćina koji je klizežim startom ubacio na drugu vratnicu, a Čolak pospremio loptu u mrežu za 1:0. Bila je to školska akcija u tri poteza u kojoj dotad raspoloženi Letica nije imao šanse.

No, slavlje gostiju s Kvarnera trajalo je svega desetak minuta jer je u 62. minuti na semaforu otkucalo 1:1. Desni bek Rijeke Raspopović nespretno je startao na Gyurcsa u svom kaznenom prostoru, a Pajač bez razmišljanja opravdano pokazao na bijelu točku. Siguran realizator i strijelac svog drugog pogotka u proljetnom dijelu sezone bio je Mijo Caktaš.

U 70. minuti Torcida je svojom obilnom bakljadom zaustavila utakmicu na nekoliko minuta, a čim je Pajač dao znak za nastavak, Hajduk je imao novu veliku prigodu za preuzimanje vodstva. U gužvi se najbolje snašao Franko Kovačević, bivši igrač Rijeke i tukao ravno u riječkog vratara Slugu.

U sudačkoj nadoknadi od sedam minuta mogao je Hajduk još jednom do pobjede. Bašić je ubacio iz prekida, Caktaš šutirao iz blizine, ali Sluga upisao veliku obranu, dok je Čolak uspio i pocrveniti neopreznim startom na Letici dobivši drugi žuti karton.

Bila je to posljednja prava akcija na utakmici koja je završena neriješenim rezultatom 1:1, a situacija na ljestvici ovim se ishodom nije promijenila.

Hajduk je ostao drugi s 52 osvojena boda, dok mu Rijeka opasno puše za vratom s bodom manje, ali i današnjom propuštenom prilikom da ga pretekne i približi se vodećem Dinamu koji je na 59 bodova, piše Arena Sport.