Zbog kiše odgođene su tri utakmice 20. kola 3. HNL jug, i to današnje između Hrvaca i Primorca odnosno Zagore i Croatie te sutrašnja između Zadra i Junaka.

Igralo se zato samo na tri terena. U Dubrovniku, Val je na pogon Mislava Peze upisao pobjedu 2:0 protiv GOŠK-a. Pogodio je Pezo već u trećoj minuti a nešto kasnije nakon njegova udarca na 0:2 povisio je Kustura. U Pločama u derbiju podjela bodova (2:2) između Jadrana i Splita. Poveo je Jadran preko Raiča iz kaznenog udarca, rezultat na 1:2 preokrenuo je DragoGabrić. Pet minuta prije kraja još jedna nesmotrenost obrane Splita, novi kazneni udarac za domaće kojeg opet realizira Raič. Imotski tone sve dublje, pitanje je ima li kraja njihovom padu. U Gospinu docu danas je sa 1:0 bio bolji Zmaj iz Blata.
Strijelac jedinog pogotka bio je Dino Velemirović već u sedmoj minuti piše Dalmacija News.

Neće ovaj vikend po dobrome pamtiti dalmatinski drugoligaši. Tri susreta i samo dva remija. Najzadovoljniji mogu biti igrači druge momčadi Hajduka koji su odigrali 2:2 na gostovanju u Varaždinu. Šibenik ni nakon trećeg susreta u nastavku ne zna za pobjedu, narančasti brod plovi prema borbi za ostanak. Danas su u Sigetu odigrali 1:1 sa Hrvatskim dragovoljcem. Solin je iznenađujuće sa 2:1 poražen na svom travnjaku od Kustošije. Nakon manje od pola sata već je bilo 0:2, poraz je ublažio Luka Kapetanović u 68. minuti.